LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Del sondazhi i parë/ Kush e fiton garën për bashkinë e Durrësit

17 Shkurt 2022, 21:55, Politikë CNA

Euronews Albania ka publikuar para pak çastesh rezultatet e një sondazhi të bërë për garën në bashkinë e Durrësit në zgjedhjet që zhvillohen në 6 mars.

Sipas të dhënave kandidatja e PS-së Emirjana Sako kryeson bindshëm me 41% të votave.

Në vend të dytë renditet kandidati i koalicionit ?Shtëpia e lirisë?, Ardian Muka me 24.9% ndërsa në vend të tretë vjen Luan Hoti, kandidati i PD-së së Lulzim Bashës me vetëm 11.6%. (tabela poshtë)

Ndërsa më poshtë janë rezultatet e një sondazhi për ata që e kanë identifikuar veten si votues të PD-së të cilët i besojmë më shumë kandidatit të ish-kryeministrit Sali Berisha. 

Rezultatet janë të anketës së Barometrit në Euronews Albania, kryer nga MRB dhe Data Centrum në bashkinë Durrës, në datat 9-12 shkurt me 1000 intervista ballë për ballë në familje.

Lajmet e fundit nga