LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shembja e banesave tek “5 Maji”/ Duma: PD të zotohet për kompensimin e pronave

17 Shkurt 2022, 19:55, Politikë CNA

Deputetja Grida Duma ka deklaruar se Partia Demokratike duhet të zotohet dhe të premtojë kompensimin e pronave të banorëve tek 5 Maji.

E ftuar në Radarin Informativ, Duma tha se të parët që kanë shkuar pranë banorëve të 5 Majit kanë qenë deputetët e PD.

Gjithashtu Duma është shprehur se për këtë çështje, po përgatitet dosja për ta çuar në gjykatë.

?Kanë qenë deputetë e PD që kanë shkuar të parët atje.  Ata të 5 majit ishin thirru dhe u thonin votoni filanin në Durrës. T?i përdorim për interesa për bashkitë? PD duhet të zotohet se kur ka pushtetin do kompensojë vlerën me vlerën e tregut. Problemi i tyre është se duhen të njihen këto. Çështja e tyre duhet të shkojë në gjykatë siç ne jemi duke e çuar, ose zotimi për kompensim? tha Grida Duma./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga