LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kapteri i Taulant Ballës publikon sondazhe mashtruese për Lulzim Bashën

17 Shkurt 2022, 18:54, Politikë CNA

Sondazhet për zgjedhjet e pjesshme vendore kanë nisur dhe nga ajo që është pasqyruar deri tani, qytetarët në 6 bashkitë e vendit kanë qenë në mbështetje të kandidatit të PS apo atij të koalicionit Shtëpia e Lirisë, ndërsa Lulzim Basha me kandidatin e tij renditet i treti.

Në Lushnje, Durrës, Shkodër, Vorë e kudo Basha renditet i treti diku dhe i katërti, në sondazhet që janë kryer deri tani. Ndërkohë që një të tillë ka publikuar edhe ?Panorama? në pronësi të kapterit të Taulant Ballës Irfan Hysenbelliu, që është një gënjeshtër nga ato që Lulit i dalin shpesh.

Madje Basha është aq i sigurt që do fitojë në këto zgjedhje, sa ka frikë të dalë në fushatë dhe të mbështesë kandidatin e tij sepse nuk e do më askush.

Sondazhi është thjesht dhe vetëm një mashtrim, që lehtësisht e vërteta nuk do vonojë më shumë se 6 marsi.

Publikimni i këtij sondazhi mashtrues nga zyra e Bashës në mediat e kapterit të Taulant Ballës, Irfan Hysenbelliu, vjen menjëherë përpara sondazhit që do publikohet sot në mbrëmje në Euronews, ku mesa duket Basha është informuar se del i fundit.

Madje, në disa bashki, ku ka 3 kandidatë mund të dalë edhe i katërti, të ketë më pak vota se votat e pavlefshme. Kjo është arsyeja që mashtron me mediat prane tij.

Luli i çon sondazhet fallco në Prishtinë, njësoj siç çoi paratë e lobimit në Amerikë.

Atëherë bëri foton me Trump tani do ngelet me gisht në gojë ai dhe sondazhet e kunatit./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga