LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk jetoj pa beteja”/ Meta tregon forcën: Problem opozita

17 Shkurt 2022, 20:25, Politikë CNA

?Unë nuk jetoj pa beteja?. Kështu është shprehur presidenti Ilir Meta në një intervistë për emisonin ?Dekalog?.

Meta nuk i ka kursyer akuzat edhe ndaj opozitës së Lulzim Bashës, ku tha se ka qenë inegzistente.

?Une pa beteja nuk jetoj dot. Por jane beteja te drejta. Jam krenar,  që kam pasur koherencë në  të gjitha vitet e mia në politikë, ndaj integrimit , ndaj sovranitetit dhe integritetit të vendin tim.

Kushtetuta i bashkon të gjithë, pavarësisht origjinës dhe fesë që kemi.

Për mua ajo që mbetet e shenjtë është Kushtetuta.

Problemi kryesor për mua ka qenë dhe ngelet opozita e cila ka qenë inekzistente, por këtu nuk mund të lë pa faj maxhorancën kur nuk plotëson kushtet për votuesit të cilët i kanë dhënë votën për të drejtuar.?/E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga