LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tabaku i përgjigjet Shalsit/ Je i fundit që duhet të flasësh për inceneratorët, përgjegjësit janë në qeveri dhe SPAK

18 Shkurt 2022, 15:23, Politikë CNA
Tabaku i përgjigjet Shalsit/ Je i fundit që duhet të flasësh

Kryetarja e Komisionit Hetimor, Jorida Tabaku u është përgjigjur akuzave të deputetit të PS Eduart Shalsi sa i takon aferës së inceneratorëve.

Në një dalje për mediat, Tabaku tha se Shalsi është i fundit që duhet të flasë, ndërsa shton se njerëzi që kanë shkelur ligjin janë në SPAK dhe në qeveri.

?Shalsi është i fundit që mund t?i bëjë akuza dikujt. I kërkoj më shumë etikë përpara se të flasë me mua apo këdo nga PD. I kam kërkuar kolegëve socialistë dhe zotit Shalsi të mos bëhen mburojë politikë,  e atyre që shkelin ligjet. Sot ato që e kanë shkelur ligjin janë duke u pyetur në SPAK, sot ato që e kanë shkelur ligjin janë në qeveri?, tha më tej./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga