LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“FSHF duhet rrëmbyer me çdo kusht”/ Ish-ministri “shuplakë” Ramës dhe Veliajt, mesazhi për Yuri Kim

18 Shkurt 2022, 10:04, Politikë CNA
“FSHF duhet rrëmbyer me çdo kusht”/ Ish-ministri

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me situatën e zgjedhjeve në FSHF, ndërsa I ka dhënë një ?shuplakë? të fortë kryeministrit Edi Rama dhe kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Në një postim në rrjetet sociale, Manjani shkruan se zgjedhjet në FSHF u pezulluan sepse kështu do pushteti, I cili sipas tij kërkon me çdo kusht të rrëmbejë edhe FSHF-në.

Po ashtu Manjani i ka drejtuar edhe një mesazh ambasadores së SHBA, Yuri Kim, ndërsa shkruan se ?dukshëm çdo partia bën gjykata! Drejtësi e pavarur, apo jo Yuri?!?

?Gjykatat nuk kanë gjyqtarë dhe për pasojë as mundësi të gjykojnë shpejt.

Nuk kanë as këllqe të pezullojnë policinë e bashkinë në rrëmbimin e pronave private të njerëzve. Pra nuk kanë këllqe të gjykojnë as drejt.

Nuk kanë këllqe të rregjistrojnë formalisht atë që ka ndodhur në PD. Pra as të kryejnë veprime formale regjistrimi që lidhen me demokracinë në vend. Nuk kanë as kohë e as këllqe.

Ama gjetën kohë, gjyqtar e këllqe të pezullojnë zgjedhjet në FSHF, sepse kështu do pushteti. FSHF është tema e ditës. Duhet rrëmbyer me çdo kusht, siç rrëmbyen pronat e njerëzve.

Gjykata i jep një dorë të mirë pushtetit. Dukshëm çdo partia bën gjykata!!!!

Drejtësi e pavarur, apo jo Yuri?!

Po kur të ikësh ti si do ja bëjm?!

Hajt shnet, shnet!

Të fala reformës!?-shkruan Manjani./CNA.al

Lajmet e fundit nga