LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha u premton dibranëve bllokimin e Skavicës/ Kjo trevë monument, është mbrojtur me gjak

18 Shkurt 2022, 10:55, Politikë CNA
Berisha u premton dibranëve bllokimin e Skavicës/ Kjo trevë

Ish-kryeministri Sali Berisha është pritur me entuziazëm në Maqellarë, në prezantim të kandidatit Premtim Kryemadhi,

Berisha ka qenë konkret në deklaratat e tij dhe u ka u ka premtuar dibranëve se nuk do të lejojë ndërtimin e Skavicës.

?Paçka se do ndërtojë skavicën asgjë s?ka për të ndërtuar se nuk e lejoj, nuk mbytet Dibra. Të parët tuaj ju e dini më mirë se unë e kanë vadit pllëmbë për pëllëmbë me gjak këtë trevë dhe nuk është trevë që përmbytet kjo do qëndrojë monument sic e ka bërë zoti. Nëse duan ta ndërtojnë skavicën, tuneli nga Skavica në Bicaj. I them hiqni dorë, këtu do jemi bashkë nuk përmbytet Dibra.  Dibra u ka rezistuar pushtuesve në mënyrën më heroike Edi Ramën se ka për gjë fare?, ka thënë Berisha./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga