LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Këshilli i Sigurimit/ Rama: “Sfida jonë është të bëjmë gjithçka në mënyrë të drejtë”

15 Shkurt 2022, 11:21, Politikë CNA
Këshilli i Sigurimit/ Rama: “Sfida jonë është të

Kryeministri Edi Rama, nga mbledhja e Këshillit të Sigurimit  ku po merr pjesë pjesë e ka cilësuar pjesëmarrjen e Shqipërisë, si një ngjarje historike.

 ?Pjesëmarrja e Shqipërisë në Këshillin e Sigurisë, ngjarje historike, që na jep mundësin të kontribuojmë për një vend dhe botë më të mirë. Për ne të drejtat e njeriut mbeten princip. KS flet në emër të vlerave. Sfida jonë është të bëjmë gjithçka në mënyrë të drejtë. Shqipëria ka mirëpritur kosovarët dhe afganët, ne mirëpresim çdokënd, nuk ka rëndësi se kush je dhe nga vjen. Kemi mësuar në kohë të vështira se dialogu është paqja. E ardhmja në këtë botë është të jetojmë pa kushte. Faleminderit që tregoni dashuri në ditën e Shqipërisë?, është shprehur Rama.

Kujtojmë se nga 1 janari 2022, Shqipëria është anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara./CNA.al

Lajmet e fundit nga