LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kryemadhi nxjerr dokumentat e pagesave të inceneratorëve/ 184 mln lekë të reja bileta avioni gjatë pandemisë

14 Shkurt 2022, 19:51, Politikë CNA
Kryemadhi nxjerr dokumentat e pagesave të inceneratorëve/ 184 mln

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka nxjerrë të tjera prova që faktojnë korrupsionin qeveritar me inceneratorët.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Kryemadhi ka nxjerrë disa dokumenta të pagesave të inceneratorëve, ku gjatë periudhës së pandemisë janë shpenzuar 184 mln lekë të reja për bileta avioni.

?Që asnjëri të mos “harrojë”, kur pyetet para SPAK, Komisionit Hetimor apo opinionit publik.

Ja ku i keni, me data dhe shuma ekzakte, se si inceneratorët që gjasme do të zgjidhnin emergjencën mjedisore, paskan harxhuar miliona për fluturime edhe në kohë pandemie!?, shkruan Kryemadhi./E.K-CNA.al

Video-Afera e shekullit, miliona për bileta avioni/ Kryemadhi tregon ku ?fle lepuri?

Lajmet e fundit nga