LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kuvendi i Shqipërisë në mbështetje të Ukrainës/ Thirrje Rusisë: Situata të zgjidhet në mënyrë diplomatike

14 Shkurt 2022, 16:10, Politikë CNA
Kuvendi i Shqipërisë në mbështetje të Ukrainës/

Kuvendi i Shqipërisë ka shprehur mbështetje ndaj sovranitetit dhe integritetit territorial në Ukrainë.

Në në postim në faqen zyrtare në Facebook, Kuvendi i ka bërë thirrje Rusisë që të zgjidhë situatën në mënyrë diplomatike.

?Kuvendi i Shqipërisë mbështet sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës

Kuvendi i Shqipërisë, në këtë situatë të vështirë, dëshiron të ritheksojë mbështetjen e Shqipërisë ndaj sovranitetit dhe integritetit territorial të Ukrainës dhe të përsërisë thirrjen ndaj Rusisë për të shpërshkallëzuar dhe zgjidhur situatën në mënyrë diplomatike?, thuhet në postimin e Kuvendit./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga