LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha në krah të Mukës/ "Fitorja u buzëqesh atyre që e besojnë"

14 Shkurt 2022, 11:31, Politikë CNA
Berisha në krah të Mukës/ "Fitorja u buzëqesh atyre

Ish-kryeministri Sali Berisha së bashku me kandidatin e koalicionit ?Shtëpia e Lirisë?, në Durrës, Ardian Muka janë ndalur këtë të hënë në Vadardhë, e cila krahas pandemisë dhe përmbytjeve, vuan ende pasojat e tërmetit tragjik të 2019.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Muka përmes një postimi në rrjetet sociale. Ai theksoi po ashtu se ?Shtëpia e Lirisë? do të jetë gjithmonë në mbështetje të demokratëve.

?Me liderin historik Dr.Sali Berisha jemi sot në Vadardhë e cila vuan pasojat e tërmetit, pandemisë dhe përmbytjeve. Ne do u shërbejmë durrsakëve të kalojnë këtë moment të vështirë.  Siç edhe Dr. Berisha tha në këtë takim, fitorja u buzëqesh atyre që e besojnë. Durrësin do e fitojmë!?, shkruan Muka. CNA.al

Lajmet e fundit nga