LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha në panik nga “Shtëpia e Lirisë”/ Vijon sulmet ndaj kandidatëve

13 Shkurt 2022, 13:38, Politikë CNA
Basha në panik nga “Shtëpia e Lirisë”/ Vijon sulmet

Koalicioni ?Shtëpia e Lirisë? duke se ka futur në panik kryetarin e shkarkuar të PD, Lulzim Basha.

I gjendur në panik dhe i braktisur nga demokratët, Basha vijon të sulmojë kandidatët e koalicionit ?Shtëpia e Lirisë?.

Ndërsa ish-kryeministri Berisha prezantoi sot kandidatin në Dibër, Premtim Kryemadhi, partia e Lulzim Bashës, ka reaguar me akuza, duke theksuar se ai nuk përfaqëson demokratët.

?Kandidatët e Shtëpisë së Ilirit, nuk përfaqësojnë demokratët. Ata përfaqësojnë korrupsionin që po e mban peng Shqipërinë.

Dibranët e dinë mirë se si gruaja e kandidatit të Shtëpisë së Ilirit, nuk çoi para drejtësisë ministrat dhe zyrtarët e Edi Ramës që blenë dhe shantazhuan dibranët për vota.

Demokratët dhe qytetarët dibranë, janë poshtëruar nga Berisha dhe Meta, të cilët përzgjodhën si kandidat pikërisht burrin e prokurores Belina Zeneli, e cila përveç Dosjes “184”, nuk i ka dhënë zgjidhje ligjore 33 procedimeve penale, si dhe nuk ka kryer asnjë veprim verifikimi në lidhje me 300 kallëzime të bëra nga qytetarët dibranë, duke i lënë ata pa drejtësi për hallet e tyre.

Demokratët dhe qytetarët dibranë nuk mund të pranojnë kurrë njerëz të tillë. Ata e dinë se nëse zgjedhim Berishën dhe Metën, mbajmë Ramën.?-thuhet në reagimin e partisë së Bashës./CNA.al

Lajmet e fundit nga