LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Një vit e gjysmë kohë për të drejtuar bashkinë/ Premtimi i Ardian Mukës për qytetarët e Durrësit

13 Shkurt 2022, 15:55, Politikë CNA
Një vit e gjysmë kohë për të drejtuar bashkinë/

Kandidati për kryetar Bashkie në Durrës Ardian Muka, teksa ka folur në një intervistë për CAN.al për zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit, ka treguar dhe se çfarë synon të bëjë për qytetin në një vit e gjysmë në rast se zgjidhet ai.

Muka tha se atë çfarë Zoti i ka falur Durrësit, pozitën gjeografike, detin, trashëgiminë kulturore, duhet t?i kthejmë në benefite për qytetarët.

?Natyrisht që precedentin në një vit e gjysëm mund të bësh shumë gjëra.  Ne do vendosim në rradhë të parë piketat për atë ccfarë qyteti ka nevojë, do përcaktojmë kush do jetë vizioni i qytetit. Atë ccfarë zoti na ka falur, pozitën gjeografike, detin, trashëgiminë kulturore neve duhet ti kthejmë në benefite për qytetarët.

Një vit e gjysëm mund të jenë pak por me dëshirën e mirë dhe me dashurinë  për qytetin mund të bëhen shumë gjëra. Është një hap, një investim. Unë besoj që qytetarët edhe më mbrapa, nëse do besojnë në projektin tonë do ta vazhdojnë ta aprovojnë zhvillimin e mëtejshëm të këtij projekti edhe në fazë të dytë?, tha Muka për CNA.al.

Ndërsa drejtuar një mesazh qytetarëve, ai tha: Unë qytetarët dhe demomokratët do shohin Ardin, do shohin durrsakun, do shohin atë opozitarin i cili ka luftuar për shumë kauza qytetare, do shohin Ardin specialist që i dhimbset qyteti, do shohin babain i cili do që i biri të jetojë në qytetin e tij. Unë nuk premtoj mrekulli, unë u premtoj mirësi bashkëqytetarëve të mi./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga