LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Toyota Yaris” nxeh sërish politikën/ Socialistët ashpërsojnë tonet:“Basha po merr goditjen e duhur”

14 Shkurt 2022, 10:41, Politikë CNA
“Toyota Yaris” nxeh sërish politikën/ Socialistët

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla pas mbledhjes së kryesisë ka deklaruar se Lulzim Basha po merr goditjen e duhur lidhur me çështjen e Toyota Yaris.

?Sot jemi në kushtet kur Basha duhet të paguajë kostot e kësaj politike. Jam shumë krenar para të gjithë atyre që më kanë besuar, që një akuza e pavërtetë që Basha adresoi drejt meje me arsyeje se unë po qeshja më shumë me 7X7 bëjnë 42.

Tani mendoj se zoti Basha ka gjithë kohën e mjaftueshme në dispozicion që t?iu përgjigjet prokurorëve belgë dhe shqiptarë.

Një njeri që kishte aq shumë informacion, të shkojë ti japë informacion autoriteteve belge dhe shqiptare.

Gënjeshtra e Lulit ishte gënjeshtër, dhe me apo pa dijeni, shkatërroi operacionin.

Unë kam fituar një betejë gjyqësore, juridike dhe jam krenar. Tani se ça bën zoti Basha me pëllumbat që lëshon herë pas here, e di vetë. Ka një shprehje, ?çdo të mbjellësh do të korrës, dhe Luli do të mbjellë ato që korrë?, është shprehur Balla./CNA.al

Lajmet e fundit nga