LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata në Ukrainë/ Ministria e Jashtme paralajmëron Rusinë

14 Shkurt 2022, 12:42, Politikë CNA
Situata në Ukrainë/ Ministria e Jashtme paralajmëron Rusinë

Ministria e Jashtme ka reaguar këtë të hënë lidhur me situatën e tensionuar në Ukrainë, duke i bërë apel Rusisë të tërhiqet dhe të zgjidhë situatën në mënyrë diplomatike.

 ?Në këtë situatë të vështirë dëshirojmë të riafirmojmë edhe një herë mbështetjen e Shqipërisë për sovranitetin dhe integritetin territorial të Ukrainës. Ne ripërsërisim thirrjen tonë që Rusia të ç?tensionojë dhe të zgjidhë situatën në mënyrë diplomatike?, thuhett në njoftim. CNA.al

Lajmet e fundit nga