LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Afera e inceneratorëve/ Vasili: Komisioni është një alibi që SPAK mos veprojë

14 Shkurt 2022, 16:25, Politikë CNA
Afera e inceneratorëve/ Vasili: Komisioni është një alibi

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili, e cilëson komisionin e inceneratorëve si një alibi.

Në një postim në rrjetin social Facebook, Vasili shkruan se e gjithë alibia bëhet, që SPAK të mos veprojë për korrupsionin me inceneratorët.

Ai shton se para drejtësisë janë me dokumenta, emra dhe mbiemra personat e përfshirë, ndërsa shton se komisioni thjesht dhe vetëm është një lloj skene për tangon Rama-Basha  nën muzikën e inceneratorëve qindra milionesh.

Reagimi i plotë i Vasilit:

Komisioni i inceneratoreve si alibi, qe SPAK te vazhdoje te mos veproje!

Te vertetat sa nje mal per inceneratoret jane te gjitha ne SPAK prej me shume se nje vit.

Me dokumente, me emra e mbiemra, me shifra, me numra llogarish dhe shkresa zyrtare ndodhen atje, por drejtesia me regji nuk leviz.

Prej kohesh fajtoret e krimit me te rende shteteror ekonomik te pluralizmit duhej te ishin perpara drejtesise.

Komisioni Hetimor eshte shnderruar thjesht nje alibi per te fituar kohe dhe per te vijuar pandeshkueshmerine e rilindasve

Perjashtimi i LSI, denoncueses me te madhe me fakte e dokumente,nga pjesmarrja ne Komision,  ishte e miremenduar qe te mos pengohej ne asnje menyre farsa, qe i sherbente vetem Edi Rames.

Asnje dokument i ri i vetem nuk eshte zbuluar nga Komisioni Hetimor.

Asgje e re nuk eshte zbuluar pervecse i eshte dhene mundesia korit te rilindasve qe te recitojne vjersha per dobine e inceneratorve kriminalë.

Komisioni eshte nje lloj skene per tangon Rama Basha  nen muziken e inceneratoreve qindra milionesh.

Ne se SPAK do te kishte vepruar me kohe patjeter qe do te zbuloheshin edhe fakte e dokumenta te tjera.

Mosveprimi i SPAK vetem ka ndihmuar ne mos zbulimin dhe hetimin e thelle te ketij krimi shteteror me permasa te jashtezakonshme si dhe ju ka krijuar mundesi te inkriminuarve qe ti fshihen drejtesise si dhe te fshehin sa te mundin provat e tjera.

Por qindra e qindra faqe te tre denoncimeve shume te medha te bera nga LSI dalin e teprojne, qe fajtoret te ishin perpara drejtesise.

Pra ndersa Komisioni Hetimor ” lodron”, SPAK rri e veshtron.

Boll më me pazare dhe demagogji.

Krimi i inceneratoreve eshte zbuluar, fajtoret kane emer e mbiemer ndersa keta perdridhen dhe bejne gjoja perpara kamerave me Komisione.

SPAK boll lidhe duart vepro, zbato ligjin, bej detyren!!/E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga