LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Muka nxjerr zbuluar Bashën/ Më zëvendësoi me Dumën në zgjedhjet e 2015

14 Shkurt 2022, 21:19, Politikë CNA
Muka nxjerr zbuluar Bashën/ Më zëvendësoi me Dumën

Kandidati për kryetar bashkie në Durrësi koalicionit Shtëpia e Lirisë, Ardian Muka, ka treguar se ka mbetur i zhgënjyer nga Lulzim Basha.

I ftuar në emisionin ?Të paekspozuarit? me Ylli Rakipin, Muka ka treguar se në 2015 Basha i ka ofruar të kandidonte në Durrës, por më pas me mariftetet e tij kishte vendosur deputeten Grida Duma.

?Me deputetin Basha kam pasur raport institucional dhe në 2015 më është ofruar të isha unë kandidati i zgjedhjeve të 2015 në Durrës, por në momentin e fundit u bë zgjedhja me këto marifetet e tjera. Në atë kohë erdhi zonja Duma kandidate. Në ato momente thyhesh?, u shpreh Muka./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga