LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përçarja në PD/ Berisha mbështetet nga 66.8% e demokratëve

14 Shkurt 2022, 21:05, Politikë CNA
Përçarja në PD/ Berisha mbështetet nga 66.8% e

Cilën rrymë politike mbështesni, të Sali Berishës apo të Lulzim Bashës?

Në Çim Peka Live në Syri Tv u publikuan të dhënat e sondazhit të ‘Euromedia Research’, realizuar nga sondazhierja e Silvio Berlusconit, Alessandra Paola Ghislieri.

66.8% e votuesve demokratë mbështesin linjën politike të liderit historik të PD, Sali Berisha.

Vetëm 19.1% e tyre mbështesin Lulzim Bashën.

Në rang total, 35% e shqiptarëve mbështesin Sali Berishën dhe 23.7% Lulzim Bashën.

Interesante janë shifrat sa i takon zgjedhësve të PS.

36.3% e tyre mbështesin Lulzim Bashën, ndërsa 12.2% Sali Berishën.

Në sondazh janë intervistuar 1 mijë persona.

Lajmet e fundit nga