LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vizita në SHBA/ Rama takon sot sekretarin amerikan të shtetit, Anthony Blinken

15 Shkurt 2022, 07:47, Politikë CNA
Vizita në SHBA/ Rama takon sot sekretarin amerikan të shtetit, Anthony

Kreu i Ekzekutivit Edi Rama pritet të takojë këtë të martë Sekretarin Amerikan të Shtetit, Anthony Blinken. Ky do të jetë takimi i dytë mes Ramës dhe Blinken, pas atij të 13 qershorit 2021.

Kryeministri Rama ndodhet prej 3 ditësh në SHBA, ku pritet të qëndrojë edhe një ditë tjetër.

Kujtojmë që të hënën Rama zhvilloi një takim me sekretarin e përgjithshëm të OKB-së, Antonio Guterres pak javë pasi Shqipëria ka nisur mandatin e saj dyvjeçar si anëtare e Këshillit të Sigurimit./CNA.al

Lajmet e fundit nga