LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si gënjente Basha për zgjedhjen e kandidatëve/ Berisha nxjerr të palarat e kryetarit të shkarkuar

15 Shkurt 2022, 11:02, Politikë CNA

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka zhvilluar këtë të martë një takim me fermerët në kryeqendrën e veriut, Shkodër. Gjatë bashkëbisedimit më ta Berisha deklaroi se kandidatët janë lënë në dorë të anëtarësisë për t?u zgjedhur me qëllim që ata ?nesër? të japin llogari.

Berisha tha ndër të tjera se ai bëri në 3 muaj atë që Basha nuk bëri në 8 vite.  Ai u zotua më tej se në zgjedhjet e ardhshme do zgjedhin vetë qytetarët se kush do kandidojë.

?Ne nuk i nxorëm vetë kandidatët. Ja lamë anëtarësisë për të zgjedhur kandidatët.  Kishte vetëm një qëllim, që të ndjehen të detyruar para jush, të japin llogari para jush, që të vijnë të mbajë premtimet që u kanë dhënë. Lul Brava 8 vite tha do ta bëj dhe nuk e bëri asnjëherë. Ne e bëmë për 3 muaj. Premtojmë që herën tjetër do jenë shumë më të plota. Qytetarët do të votojnë vetë për të zgjedhur se kush do të kandidojë për kryetar bashkie“, tha ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga