LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Përballje me Ramën dhe Lul Bravën”/ Berisha nuk ndalet, mesazh të fortë demokratëve

15 Shkurt 2022, 10:43, Politikë CNA

Gjatë një takimi të zhvilluar sot me fermerë të Ana Malit në Shkodër, ish-kryeministri Berisha theksoi se përballja e tij do jetë jo vetëm me Qeverinë ?Rama?, por edhe me Lul Bravën, sikurse i drejtohet ai Lulzim Bashës.

Berisha i ka drejtuar një mesazh të fortë demokratëve, ndërsa theksoi se në 6 mars duhet të votojnë logon e ?Shtëpisë së Lirisë?.

Sipas tij logon e PD-së, Basha ia ka dhënë Ramës.

?Këtij projekti i rikthehemi sepse shqipëria nuk do jetë kurrë vend i zhvilluar pa përfunduar ky projekt.

Ne përballemi me qeverinë e Edi Ramës që nuk njeh asnjë rregull, por edhe me Lul Bravën, të cilit Rama i ka dhënë logon tonë.

Ju 30 vite keni votuar mbi logon e PD-së, kurse tani është votim i humbur, sepse ia ka dhënë Edi Ramës Lul Brava.

Ju bëj të qartë se logoja që duhet votuar është logoja e ?Shtëpisë së Lirisë? dhe kandidati Bardh Spahia?-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga