LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Asnjë mbështetje"/ Spahia akuza Qeverisë për diskriminim të Shkodrës

15 Shkurt 2022, 10:36, Politikë CNA

Kandidati i koalicionit ?Shtëpia e lirisë? në Shkodër, Bardh Spahia në një takim që zhvilloi me fermerët e kësaj zone, akuzoi qeverinë se nuk ka ofruar asnjë mbështetje për këtë qark.

Teksa ngriti disa problematika me të cilat hasen fermerët, Spahia u zotua se me zgjedhjen e tij si kryetar Bashkie, do t?u japë fund atyre.

?Pa dyshim problematikat me të cilat përballet zona jonë janë të shumta. Një problem mbetet ai kanaleve kulluese. Për hir të së vërtetes ka pasur interes nga administrata e Bashkisë, ku janë bërë ndërhyrje te rëndësishme në përmirësim.

Problem tjetër dokumentacioni i pronësisë, tokave bujqësorë. Administriata ka ndërhyrë në mënyrë që të plotësohen dosjet e nevojshme  apo problematika të tjera të ndryshme. Ka një larmi nuancash që kanë gjetur mbështje dhe asistencën nga institucioni Bashkisë, ndihma për projekte e fonde. Do keni mbështetje e vëmendjen time të padiskutueshme që të përballemi të gjithë bashkë, asnjë të mos ndihet i vetëm? thaSpahia./CNA.al

Lajmet e fundit nga