LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha “fshikullon” Ramën e Bashën/ Kishim një narko-shtet dhe një pseudo-opozitë

15 Shkurt 2022, 12:40, Politikë CNA

Pas takimit me fermerët në Shkodër, lideri historik i PD, Sali Berisha zhvilloi këtë të martë një takim me intelektualët e këtij qarku.

Gjatë takimit Berisha deklaroi se se në 8 vite vendi është qeverisur nga një narko-shtet, i cili sipas tij ka pasur përballë një pseudo-opozitë.

?Pas 8 vitesh qeverisje vendi u përball me një narko-shtet. Jo se e them unë, por këtë e thonë analistët me të lartë të kohës. Dhe një pesudo-opozitë. Jo se  e them unë, po kjo faktohet për mbarë qytetarët. Mirë po kjo e dyta është më tragjike se e para sepse qeveria mund të bëjë zgjidhje të gabuara, mund të marrë vendime të gabuara por duhet të përballet me një opozitë të vërtetë që mbjell shprese tek qytetarët për të dalë nga situata“, ka thënë Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga