LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Veten paç në qafë”/ Plas sherri në Komisionin hetimor për inceneratorët

11 Shkurt 2022, 10:38, Politikë CNA

Komisioni hetimor parlamentarë për inceneratorët është përfshirë nga debatet.

Kryetarja Jorida Tabaku ka debatuar me deputetes socialiste Ermonela Felaj.

Sipas Tabakut,  Felaj është në konflikt interesi për të folur për inceratorin e Tiranës.

Tabaku argumenton se në kohën kur Felaj ka qenë ministre e shtetit, nëpërmjet shefes së kabinetit të saj, Rovena Voda, ish zv.ministrja e Brendshme, sot në arrest shtëpie,  ka dhënë dakordësinë për procedurat korruptive sipas saj për këtë incenerator.

 JoridaTabaku: Po të isha juriste nuk do kisha folur, se ka konflikt interesi, E rëndësishme të mos i bëjmë avokati vjedhje. Do të flisni?

Ermonela Felaj: Po

JoridaTabaku: Veten paç në qafë

Ermonela Felaj: S’ka nevojë që të më mbi mua moral, dhe të kërkoni e guxoni e të interpretoni ligjin./CNA.al

Lajmet e fundit nga