LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Pazari’ me Ramën për vettingun/ Demokratët kërkojnë ‘kokën’ e Lulit: Do të vijë dita o rob***

10 Shkurt 2022, 21:27, Politikë CNA

Lulzim Basha me deputetët e tij votuan sot në Parlament pro ndryshimeve Kushtetuese për zgjatjen e afateve të Vettingut, duke konfirmuar kështu ?pazarin? e radhës, me Edi Ramën.

Vetë lideri i demokratëve Sali Berisha e ka konsideruar këtë si një marrëveshje nën rrogoz e hipokrizi.

Pas marrëveshjes Basha ka vijuar sërish me akuzat ndaj Sali Berishës. Në faqen e PD është shpërdarë një deklaratë me akuza të forta, por si përgjigje Basha ka marrë sërish komentet e qindra demokratëve.

?Non grata të shpallura dhe të pashpallura kanë dështuar të marrin peng PD-në dhe ta kthejnë atë në mburojë të interesave personale. Ata janë në hall e halli sa vjen e bëhet më i madh, prandaj çdo ditë lëshojnë mashtrime ordinere. Ata janë burracakë se nuk patën as guximin të votojnë sot kundër edhe pse e deklaruan me të madhe, por ikën ashtu siç janë munduar të fshihen pas çdo vendimi që i ka kushtuar shumë këtij vendi.

Ata janë pengje të korrupsionit të tyre, shantazhojnë njëri-tjetrin, kapen pas njëri-tjetrit me shpresën se mund ta shtyjnë edhe pak.

Koha e non grata-ve të shpallura e të pa shpallura ka mbaruar. Korrupsionin e tyre nuk e mbulojnë dot pas akuzave ordinere.

Sot çdo shqiptar e ka të qartë: nëse voton Berishën dhe Metën mban Ramën?, thuhet në deklaratën e PD.

Ndërsa komentuesit i kujtojnë Bashës se ka para një probleme më të madh, si cështja e ?Toyota Yaris? me drejtësinë belge./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga