LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Lulzimi faqen ndërron, dje mallkonte sot lëvdon”/ Meta i thur vargje Bashës, gajaset së qeshuri

10 Shkurt 2022, 20:07, Politikë CNA

Kreu i shtetit Ilir Meta është i ftuar mbrëmjen e sotme në ?Të paekspozuarit? me Ylli Rakipin, ku po diskutohet për votimin e zgjatjes së mandateve të vetingut.

Meta ka ironizuar me qëndrimet e ndryshme të Lulzim Bashës, ndërsa u pyet nga moderatori, nuk e ka mbajtur dot të qeshurën ndërsa i përshtati edhe disa vargje.

“Për ta filluar me poezi, u frymëzova nga, po i referohem zotit Pollo, i cili ishte frymëzuar nga Noli. Lulzimi dje shante, sot lëvdon. Kjo është për ONM. Po fus dhe doktorin.

Lulzimi faqen ndërron, dje mallkonte, sot lavdëron?, tha ai.

Sipas Metës Lulzim Basha është shërbëtori më i devotshëm i Edi Ramës, për kapjen e shtetit dhe Reformës në Drejtësi.

?Basha është në thelb një politikan absurd, pa koherencë?, tha Meta./E.T-CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga