LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 6 marsit/ Rama: Patronazhistët kanë nisur punën, janë njerëz si ju

10 Shkurt 2022, 20:46, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama, ka dhënë një deklaratë pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së PS.

Rama theksoi se mbledhja kishte në fokus Këshillimin Kombëtar, po ashtu në fokus ishin edhe zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit.

?Është një proces i ri. Ne kemi dilema. Nuk është se ne po u themi njerëzve na jepni ju opinione që shkojnë përtej nesh dhe t?i përdorim për luftë politike. Për të gjitha çështjet që mund të ndjekim ka argumente. Nëse duhet apo nuk duhet të legalizojmë përdorimin e kanabisit mjekësor. Deri tani kemi ndjekur rrugën e Jo, tani është koha të ndjekim rrugën e Po. Nuk kërkohet asgjë tjetër veçse kërkesës për t?u bashkuar. Nga përçarja kosto kryesore ka rënë në çështjet që kanë më shumë rëndësi.

Kemi folur edhe për zgjedhjet lokale. Kemi folur për numrat. Kemi një mekanizëm të kolauduar që na jep numrat në territor. Kemi folur për pozicionin tonë në 6 bashkitë. Patronazhistët janë pjesë e PS. Ka nisur puna e tyre. Ata janë në punë si ju në terren dhe kanë nisur punën në terren. Besoj se do kemi rezultat pozitiv madje shumë pozitiv. Çdo gjë që bashkon është pozitive. Arsyet nuk kanë rëndësi para faktit që sot kemi zgjatjen e mandatit për një proces të vështirë për pjesët e veta shumë pozitive”, tha ai./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga