LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dëshmia në SPAK/ Prokurorët belg: Basha po gënjen dhe fyen drejtësinë tonë

10 Shkurt 2022, 20:41, Politikë CNA

Një grup prokurorësh belg ndodhen në Shqipëri prej tre ditësh, ku po vijojnë hetimet për zbardhjen e plotë të dosjes Toyota Auris, për ardhjen e 3.4 mln eurove në Shqipëri.

Mes personave që u mor në pyetje ishte edhe Lulzim Basha, ku iu kërkuar nga ana e prokurorëve belg të tregonte se nga e mori informacionin.

Por ndonëse Basha e cilësoi marrjen në pyetje si një diskutim konstruktiv, burime pranë PD i thanë CNA.al se prokurorët  belg kërkuan që të ndërpritjen marrja në pyetje për Bashën. Mësohet se ata kanë thënë se Basha jo vetëm nuk po tregon të vërtetën siç është betuar, por edhe po fyen haptas drejtësinë belge.

Pala belge rezervon të drejtën t?i bëjë zyrtarisht të njohur personit statusin e tij të ardhshëm dhe pasojat që rrjedhin prej tij./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga