LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Afera e inceneratorëve/ Meta: Rama dhe Veliaj në krye të saj

11 Shkurt 2022, 07:58, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun Erion Veliaj për aferën e inceneratorëve.

I ftuar në emisionin ?Të paekspozuarit?, Meta është shprehur se në krye të aferës së inceneratorëve qëndrojnë Rama dhe Veliaj.

Presidenti thekson se kjo është një vepër e një grupi kriminal me qendër në Këshillin e Ministrave dhe e cilëson si korrupsionin më të rëndë në historinë e shtetit shqiptar.

Afera e inceneratorëve është më e rënda në historinë e shtetit shqiptar. Në krye të saj është vetë kryeministri. Unë kam qenë vetë kryeministër. Asnjë vendim nuk kalon pa firmën e kryeministrit. Është një vepër e një grupi kriminal me qendër në Këshillin e Ministrave. Ka shkelje të rënda. Implikohet kryetari i Bashkisë së Tiranës i cili ka rrëmbyer kompetencat e këshillave bashkiakë. Askush nuk e ka ditur thellësinë e kësaj afere, gjërat dolën më vonë“, është shprehur presidenti Meta./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga