LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PD Gjirokastër nis rithemelimin/ Tritan Shehu jep detajet

6 Shkurt 2022, 20:06, Politikë CNA

Dega e PD në Gjirokastër ka nisur të rithemelohet.

Deputeti dhe anëtari iKomisioit të Rithemelimit Tritan Shehu në një postim në rrjetin social Facebook shprehet se PD ka një histori të shkëlqyer në histornë e demnokracisë, por shton se kushdo që tenton ta nxijë këtë histori do të thotë se po betonon regjimin e Edi Ramës.

?Ne kemi nevojë për gjitha kapacitet e vlerat tona të sotme e historike, të zgjeruar e forcuar me të rinj, me këdo që kërkon ndryshimin.

Sot në Gjirokastër, të gjithë së bashku në kuadër të ristrukturimit të PD aty.

Një takim pune mobilizues me drejtues të PD së degës dhe disa të ftuar nga degët e Qarkut.

Të nxish historinë e PD, do të thotë të ?betonosh? rregjimin e Ramës!

PD ka një histori të shkëlqyer në shërbim të demokracisë, lirive, zhvillimit e përkatesisë europiane e perëndimore të Shqipërisë, për të cilën duhet të jemi krenarë.

Mbi këtë të kaluar, mbi përpjekjet e zgjerimet e tashmë, bazohet optimizmi i ynë në tejkalimin e krizës së sotme, si dhe vendosmëria e besimi në fitoren e nesërme mbi rregjimin.

Të kërkosh të denigrosh historinë tonë, do të thotë të godasësh dhe aktualen, në përpjekje për të shkatërruar opozitën tonë, duke u bërë ?patericë? e Ramës.

Këtë e bëjnë ata që nuk kanë asnjë lidhje me përpjekjet tona 31 vjeçare, ose dikush që fatkeqësisht sot e ka mision ta bëjë këtë.

Ne kemi nevojë për të gjithë e duhet të qëndrojmë të bashkuar duke u shtuar e zgjeruar.

Kësaj e shërben dhe kjo fushatë ristrukturimi e rikonsolidimi e PD, duke filluar nga seksionet e grup seksionet tona.

Në përfundim edhe një ?kafe? miqësore së bashku?, shkruan Shehu./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga