LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto- fakt/ Berisha në sheshe, Luli në zyra

6 Shkurt 2022, 14:54, Politikë CNA

Ish kryeministri Sali Berisha ka çelur fushatën elektorale nga qyteti i Durrësit, ku mes qindra demokratëve që kishin zbritur në shesh prezantoi edhe kandidatin e koalicionit Shtëpia e Lirisë Ardian Muka.

I shoqëruar edhe nga deputeti dhe anëtari i Komisionit të Rithemelimit Oerd Bylykbashi, Berisha u prit me entuziazëm nga qytetarët durrsakë, të cilët trguan edhe një herë mbështetjen që kanë ndaj ish liderit historik të demokratëve.

Nga Sukthi, Berisha nuk nguroi të thumbonte kryeministrin Edi Rama dhe Lulzim Bashën, duke i akuzuar këta të fundit se janë bashkë për të pastruar paratë e pista.

Por ajo që ra në sy është mbështetja që ka Lulzim Basha dhe Sali Berisha në bazë.

Ditën e djeshme, Basha dërgoi në Durrës Grida Dumën, Agron Gjekmarkajn dhe Elda Hotin, të shoqëruar edhe nga Ferdinand Xhaferraj, për të prezantuar kandidaturën e tyre për kryetar bashkie, Luan Hotin.

Të mbledhur në një zyrë, ku me sy të lirë dallohet se nuk ka më shumë se 20 veta.

Pra qartazi, kuptohet edhe se kush ka më shumë mbështetjen, Berisha që mbush sheshet apo Basha që nuk arrin dot të mbushë një sallë me të deleguarit e tij, pasi vetë refuzon të zbresë në bazë sepse askush nuk e përkrah./E.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga