LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha sulmon Berishën/ Demokratët e “kryqëzojnë”

6 Shkurt 2022, 13:31, Politikë CNA

Demokratët po e tregojnë në të gjitha mënyrat se nuk e duan më Lulzim Bashën, me protesta dhe me braktisjen që i bëjnë në takime.

Një kundërshtim të madh të tyre, Basha e merr përmes rrjeteve sociale nga qindra komente negative, ku njerëzit shprehin pakënaqësitë ndaj tij.

Së fundi përmes Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka sulmuar Sali Berishën duke shkruar se, ish kryeministri po manipulon demokratët dhe se kandidatët e Shtëpisë së Lirisë, janë të Ilir Metës.

Sali Berisha vazhdon të manipulojë demokratët. Kandidatët e shtëpisë së Ilirit sot përfaqësojnë Ilir Metën dhe nuk kanë asnjë lidhje me Partinë Demokratike.Disa njerëz nga Shtëpia e Ilirit e kanë të vështirë të heqin dorë nga e kaluara e tyre, por çdo votë për këtë shtëpi është votë për pazarin e radhës Meta-Rama.

Shqiptarët e dinë shumë mirë që Partia Demokratike është një, dhe LSI një gjë tjetër.Sali Berisha dhe kandidatët e tij janë tashmë pjesë e LSI-së dhe ndonëse duket që u vjen turp nga anëtarësimi në këtë parti, ata nuk i lidh më asgjë me PD, sado mashtrojnë duke përdorur emrin dhe simbolet e saj.Demokratët e dinë se si Ilir Meta ka përdorur pushtetin dhe votat e tyre për pazarin me Edi Ramën ne 2013-ën. Sot po bën të njëjtën gjë. Prandaj kush zgjedh Metën dhe Berishën, mban Ramën“, shkruhet në postimin e Partisë Demokratike.

Kaq ka mjaftuar që demokratët ta masakrojnë në komente duke shkruar se, të vjedhurit logon dhe zyrat nuk do të thotë se janë atë demokratët e vërtetë, duke theksuar se Lulzim Basha dhe të tijtë janë thjesht demokratët e Edi Ramës

?Pse keni vjedh logon edhe zyrat nuk do te thot se ju jeni demokratet e vertete. jeni thjeshte demokratet e Edi Rames gëzojini keto benefite edhe per pak kohe?, shkruan një demokrat.

?Manipulim është kur bëni 1958 vende për 5004. Bëni opozitën me atë që u takon por s?mundeni se jeni peng?, thotë një tjetër.

?Ja i falët të gjitha Bashkitë Ramës duke mos marrë pjesë në zgjedhje.PD është e demokratëve të vërtetë. Ju jeni shtojcë e Ramës. Qytetarët e dinë mirë se për kë votojnë.?

?Dhe për ju Gazmenët e Lulushit e dinë se çdo votë për ju është votë për Edi Ramën …pra…që ta dini mirë çdo votë për “Shtëpinë e lirisë ” është votë për Demokratët e vërtetë !?, janë disa prej komenteve./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga