LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ku i gjen lekët për truproja e makinë luksi?”/ Demokratët-Bardhit: Pas Tahirit e ke ti radhën

6 Shkurt 2022, 09:49, Politikë CNA

Gazment Bardhi, sekretari i Lulzim Bashës, me shumë bëma mbi kurriz, ka komentuar vendimin e Gjykatës së Posaçme të Apelit për ish-Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Në fakt vendimet e gjykatave ankimohen dhe nuk komentohen, por sekretari i famshëm i Lulzim Bashës, i komenton.

Sipas tij, kryeministri Edi Rama e mbrojti Tahirin sepse është vetë i kapur ?kokë e këmbë? nga krimi.

?Rama më kot shpreson të fitojë amnisti për veten e vet. Tahiri është vetëm fillimi?, shkruan Bardhi në rrjete sociale dhe më pas këtë deklaratë të tij e ka shpërndarë dhe faqja e Partisë Demokratike.

Për demokratët Gazment Bardhi nuk është një person që bind, pavarësisht se çfarë shkruan, por  është një i diskretituar dhe i degjeneruar.

?Kujton se bind njeri tuaf. Dhe çdo natë nga një ujk të kapësh. Je i diskretituar .Të degjeneruar?duke mbajtur Shqipërinë  të shkatërruar, për veten tuaj, thuaja dikuj tjetri.?, i shkruan një nga demokratët.

Të tjerë i kujtojnë kontributin që ka në shkatërrimin e Partisë Demokratike dhe ia bëjnë të qartë se kurrë nuk do të marrë më vota prej demokratëve.

 ?Po ky s’është si ju që merni çdo gjë që nuk ju takon dhe dhe bëni mosmirënjohës. Juve ju ka mbuluar m? dhe shani atë që s’e hedhë poshtë, kurse ju mutra dhe pse hyrët dhe e shkaterruat PD dhe bëtë pabesinë ndajë atij që ju bëri njerëz nga fundërrina që ishit? Kështu vajti kjo punë or Gaz ! Rama bën sikur dënon Tahirin, ti me Lul mafishen bën sikur dënoni Ramën, unë prap votoj këta se sa ty Gaz Bardhi?. Edhe dreqi, po të kandidojë e votoj e ty Gaz legeni s?ta jap votën. Gazi, Basha, Grida po luftojnë për rrotën,  jo votën?, shkruajnë ndër të tjera demokratët.

Sipas tyre drejtësia duhet të merret edhe me Gazment Bardhin, i cili del dhe shet moral, nga luksi dhe badigardët e rrethojnë.

Pyetja e demokratëve është se ku i gjen lekët për të paguar truprojat dhe për të jetuar në luks.

?Ishalla pas Tahirit edhe ti brenda ,ku i gjen ti lekët me badigarda, makinë luksi, jetë pepsi, këto duhet të bëj drejtësia e re.  Sa për Tahirin e ka denoncuar Berisha se ju jeni të përlyer në m.. mashtruesa të rinj?.

Është ky një tjetër reagim që vjen nga demokratët në rrjetin social të Partisë Demokratike.

Në fakt CNA.al para disa ditësh ka shtruar të njëjtat pyetje, përgjigjet e së cilës kërkojnë  demokratët sot nga Gazment Bardhi.

Kush ia paguan Gazment Bardhit,truprojat? Përse nuk e deklaron dhe nuk tregon burimin e financave? Bardhi është i detyruar me ligj që të deklarojë financat, përdorimin e tyre.

Bardhi është pyetur drejtpërdrejt për këtë çështje edhe nuk ka dhënë sqarime.

Është mjaftuar me një reagim të përhumbur dhe të mjegullt, duke  ngritur kështu dyshime, se diçka po fshihet në këtë lojë të pistë./E.S-CNA.al

Kush ia paguan truprojat Gazment Bardhit dhe përse i mban?

Lajmet e fundit nga