LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Demokratët tallen me kandidatin e Bashës/ Rregullo cilësinë e diellit, populli ju ka shpallur non grata

6 Shkurt 2022, 19:07, Politikë CNA

Partitë politike kanë ndezur motorrët e fushatës elektorale për zgjedhjet e pjesshme të 6 marsit. Takimet në bazë kanë nisur dhe kandidatët po shpalosin programet e tyre.

Ditën e sotme, kandidatja e PS për Bashkinë Durrës ka zhvilluar një takim me qytetarët. Ajo shoqërohej nga ish kryebashkiaku Vangjush Dako. Kaq ka mjaftuar që kandidati i Lulzim Bashës Luan Hoti të nisë akuzat ndaj kundërshtarëve.

?Fushata Dako-Sako për kryetar bashkie kërkon ta shndërrojë qytetin tonë në non grata si Dako.

Ne do të luftojmë që Durrësi t?u kthehet qytetarëve dhe t?u shërbejë vetëm qytetarëve. Ata po luftojnë për veten e tyre!?, shkruan Hoti.

Postimi i tij është shpërndarë edhe në faqen zyrtare të PD, ku demokratë të shumtë kanë ?shpërthyer? në kritika.

Duke i kujtuar Luan Hotit se nuk do fitojë në Durrës, vlerësojnë kandidatin e dalë nga primaret.

?O Luan! Me Bashen nuk fiton.Ai eshte kampion ne humbje. HUMBJET I QUAN FITORE?, shkruan një komentues.

?o luan mundohu te rregullosh cilesne e diellit se i ngeli pa regullu ferdit?, shkruan një tjetër.

?Ju me lulziun kryetar pa anetar ju ka shpallur populli nongrata. Nuk kame keq se kur te shpall populli nongrata.lulziu eshte losser dhe nje looser kur nuk behet ëiner?./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga