LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Çdo votë për Bashën, është pazar”/ Garo: Kandidatët e Shtëpisë së Lirisë janë opozita e vërtetë

6 Shkurt 2022, 15:39, Politikë CNA

?Kandidatët e ?Shtëpisë së Lirisë? që janë zgjedhur nga demokratët përfaqësojnë opozitën e vërtetë?. Kështu është shprehur drejtoresha e komunikimit Floriana Garo, e cila përmes një deklarate tha se çdo votë për Lulzim Bashën do jetë një votë për pazaret e tj me Edi Ramën.

Përballë braktisjes nga demokratët dhe disfatës së sigurte që e pret në 6 Mars, shoqata Brava – Bardhi për llogari të Edi Ramës, vazhdon sulmet ndaj demokratëve dhe partive të tjera opozitare. Akush nuk përfaqëson opozitën më shumë se kandidatët e ?Shtëpisë së Lirisë? të cilët në kontrast të thellë me kandidatët e zarfeve të Lulzim Pazarit, janë zgjedhur për herë të parë nga vetëm demokratët me parimin një anëtar një votë!

Kjo është dhe arsyeja që jo vetëm demokratët por i gjithë populli opozitar në vend të kandidatëve të zarfit do të zgjedhë kandidatët e votës së lire. Në vend të pazareve do të zgjedhë përballjen me Edi Ramën dhe në vend të humbjes do zgjedhë fitoren.

Boll me Edi Ramën dhe humbësin serial Lulzim Brava! Vota për Lulzim Bravën është votë për pazar – për humbjen e radhës! Vota për kandidatët e Shtëpisë së Lirisë është votë për bashkimin e demokratëve dhe gjithë popullit opozitar! Është votë për rikthimin e Shpresës dhe FITORES!‘, shkruan Garo./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga