LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha: Ftoj Escobar të kontrollojë votat për shkarkimin e Bashës

17 Janar 2022, 21:02, Politikë CNA

Ish kryeministri Sali Berisha i ka bërë një ftesë zyrtarit të DASH Gabriel Escobar, që të vijë dhe të kontrollojë votat për shkarkimin e Lulzim Bashës. Në një intervistë televizive, Berisha tha se është i hapur që Escobar të dërgojë këdo dhe të vërtetojë manipulimin e antikuvendit të Lulzim Bashës.

?Zotit Eskobar i them këtë, të sjellë cilindo dhe të kontrolloj çdo dokumet për votën që është bërë për Lulzim Bashën, të kontrolloj 4446 votat dhe firmat kundër tij, të kontrollojë  44 mijë votat e anëtarësisë. Ne jemi për votën dhe vetëm për votën. Njeriu që nuk njeh votën është vetëm ai me të cilin ka marrëdhënie pune. Zoti Escobar të dërgojë një njeri dhe të numëroj karriget po nuk besoi atë që kanë bërë mediat dhe e pyes unë që a mundet në një vend që të serviret për vota  1958 vota për 5004 vota. Prandaj unë vlerësoj kërkesën e tij për vota por nuk mund të pranoj kurrë të pranoj 1958 vota për 5004 vota se kjo destabiliizon vendin, kjo nuk i shërben demokracisë shqiptare. Ka një problem që e thekson Escobar, Lulzim Basha nuk pranon votën. Ka një problem të dytë, shumë të madh, a mundet një kryetar partie të blindojë selinë e partisë, a mundet një kryetar të rrethohet me vrasës dhe trafikantë në një vend ku ka polici dhe institucione të tjera. Ndaj ftoj zotin Escobar, ti rishqyrtojë dhe një herë faktet dhe absolutisht do gjej një realitet krejtësisht tjetër?, tha Berisha./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga