LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Tani presim internimin”/ Spaho “ia plas në sy” të vërtetën Bashës në Kuvend

17 Janar 2022, 15:28, Politikë CNA

Deputeti Edmond Spaho ka shpërthyer në tone të ashpra kundër Lulzim Bashës në seancën e sotme parlamentare. Pasi ka përjashtuar deputetë mbëshetetës të Sali Berishës nga grupi parlamentar, Spaho është shprehur se tani pret që të internohet.

?Nuk e kisha menduar kurrë që Lulzim Brava do të na sillte kohën e diktaturës kur njerëzit përjashtohen nga Kuvendi. Pres që të më njoftojë tani edhe fshatin ku do të më internojë.  Nuk më përjashton dot njëri mua nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike. S’më përjashton mua ai që futi kriminelë në Selinë e PD-së dhe goditi më gaz lotsjellës mbështetësit e PD. Nuk kanë të ardhme demokratët me këtë, me një njeri që ka humbur 4 palë zgjedhje dhe shitet si e ardhmja e e demokratëve. Do t’i vijë dita, mos kujtojë se e ka të largët. Qytetarët do t’i japin atë që meriton këtij njeriu?, tha Spaho./ CNA.al

Lajmet e fundit nga