LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Basha e përjashtoi/ Shehu kërkesë Nikollës: Mos mbështesni vendimet antikushtetuese

17 Janar 2022, 15:39, Politikë CNA

Deputeti Tritan Shehu është një tjetër deputet që u përjashtua nga grupi parlamentar me urdhër të Lulzim Bashës.

Gjatë reagimit të tij në Kuvend, ai ka dalë kundër vendimit të grupit parlamentar të PD, duke i kërkuar kryetares së parlamentit, Lindita Nikolla që të shqyrtojnë dokumentet pasi ato që i janë dërguar janë nul.

?Mos u ktheni në mbështetëse të ndryshimeve antikushtetues, anti ligjore, që grupet parlamentare i quan pjesë e saj, unë ju këshilloj që të verifikoni, të thërrisni, të shikoni dokumentet dhe pastaj t?i paraqisnit Kuvendit, gjëra që janë deformime të realitetit dhe të qëllimshme,  t?i quajmë nul ato dokumente, s?kanë asnjë vlerë dhe të ecim përpara?, tha Shehu.

Ndërkohë që kryeparlamentarja Lindita Nikolla u shpreh se ajo nuk interpreton vendimmarrjet politike.

?Nuk interpretojnë vendimmarrjet politike dhe grupi më i madh i opozitës është ai i PD, që ka zgjedhur që të ketë kryetar të saj Enkelejd Alibeaj që ka zgjedhur që të mos ketë këtë numër deputetësh në përbërje të saj?, tha ajo./CNA.al

Lajmet e fundit nga