LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Noka replika me Lindita Nikollën/ Organi i vetëm që përfaqëson PD është Komisioni i Rithemelimit

17 Janar 2022, 15:42, Politikë CNA

Pas nisjes së sesionit të ri parlamentar, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka prezantuar ndryshimet që kanë ndodhur me kërkesën e Gazment Bardhit, ku janë përjashtuar kritikët e Bashës nga grupi parlamentar.

Pas kësaj ka patur reagime nga deputetët, ku Flamur Noka ka replikuar me Nikollën duke i bërë me dije se i vetmi organ që përfaqëson PD në Kuvend është Komisioni i Përkohshëm i Rithemelimit.

Megjithëse me vonesë u informova nga kolegët për një farsë që ju sot sapo e lexuat. E di mirë se ju jeni e pafajshme sepse keni marrë urdhër nga kreu i regjimit dhe nga shoqata e bravave. Ju e dini mirë se pa këtë shoqatë jeni të mbaruar. Mendoni se pluralizmin do e shuani apo do e kontrolloni. Deputetët nuk janë peng pavarësisht se ju keni marrë peng anëtarët e bandës së bravave. Nuk mund t?u përcaktojë përkatësinë askush tjetër përveç atyre demokratëve që i kanë votuar. Ju bëj me dije se në shkresën e dërguar ndaj jush, Komisioni i përkohshëm i Rithemelimit të PD ka marrë vendime dhe në atë shkresë që ju kemi përcjellë i keni vendimet.

Është shkarkuar çdokush tjetër dhe deri në 22 mars PD-në e përfaëson vetëm ky komision. Se nuk shihni kjo është punë e juaj, por shkresa ju ka ardhur me firmë dhe me vulë. Ju komunikoj se ka vetëm një organ të ligjshëm dhe ky është Kuvendi Kombëtar, çdo dokument tjetër nga shoqata e bravave është nul. Sot ju kemi nisur edhe një tjetër shkresë që ju informon. Ju pengun mund ta mbani dhe mund t?ja ndërtoni bunkerin edhe në Surrel ?, tha ndër të tjera Noka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga