LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Publikimi i të dhënave/ Berisha: Nëse do më ndodhte mua do të jepja dorëheqjen

24 Dhjetor 2021, 21:06, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se qytetarët duhet të dalin në protesta pas publikimit të të dhënave personale.

I ftuar në emisionin ?Zonë e Lirë? në Tv Klan me Arjan Çanin, Berisha tha se nëse do të ishte vetë kryeministër, ai do të jepte dorëheqjen pas kësaj situate.

?Sali Berisha: Kombi i një njeriu për shumë shekuj dhe historitë e fundit, ndoshta na duhet një kohë më e gjatë që të vetëndizemi.

Arian Çani: Pse në një vend tjetër po të dilte ky megaskandal njerëzit do kishin dalë direkt apo jo?

Sali Berisha: Absolutisht, Kryeministrit i ishte harruar emri si Kryeministër. Ishte shkarkuar me ceremoni.

Arian Çani: Ti vetë po të të dilte kjo do jepje dorëheqjen direkt?

Sali Berisha: Pa diskutim.

Arian Çani: Do e çoje vendin në zgjedhje?

Sali Berisha: Nuk mund të kishte diskutim?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga