LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“S’ka asnjë mbështetës, ka vetëm ca çuna me kapuça”/ Balliu: Basha të lirojë karrigen

24 Dhjetor 2021, 20:59, Politikë CNA

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu ka përgënjeshtruar deklaratën e Bashës, se në ?Kuvendin? e 18 dhjetorit ishin 5004 delegatë të PD.

Më tej ai ka ironizuar duke shprehur se s?mund të lejojmë një të çmendur pas karriges që t?i marrë për budallenj, që t?u thotë se në një sallë  me 1800 karrige futen 5000 veta.

?Unë nuk mund të ndaloj askënd që të çojë idiotësinë e vet deri në fund. Kur një njeri del publikisht që në një sallë me 1893 karrige mund të fusësh 5004 persona, që këtu diskutimi mbaron. Nëse një Gjykatë merr përsipër të bëj të ligjshëm idiotësinë është çështja  e Gjykatës jo e jona. 

Ne kemi mbledhur firmat që mund të konfirmohen. Delegatët kanë ardhur dhe kjo është e konfirmuar. S?mund të lejojmë një të çmendur pas karriges që të marrë për budallenj, të na thotë që në një sallë  me 1800 karrige futen 5000 veta. Këtë nuk e pranojë. Kemi parë se si fëmijë dhe njerëz që nuk kanë asnjë lidhje me PD, kanë zënë karriget.

Të lirojë patjetër karrigen, vendi është në një krizë totale, është cenuar siguria kombëtare dhe këtu nuk ndodh asgjë. Njerëzit janë pa punë, pa bukë, këtu vidhet çdo ditë, Veliaj ka nja 30 këshilltarë që i paguan kot. Këtu vidhen njerëzit çdo ditë. Shqipëria sot nuk është shtet.

Formalisht ne e kemi opozitën, po çfarë opozite është kjo. Keni parë opozitë që thotë mos bëni protesta. Ky do të rri te zyra kaq do ky. Ky njeri sot është garanti i këtyre krimeve që po ndodhin në Shqipëri, sepse ky i tregon botës perëndimore se këtu është situata normale, s?ka ndonjë problem të madh, ndërkohë këtu bëhet batërdia.

Ky na thotë që bashkëpunojmë me Ramën, ne që hamë burgun bashkëpunojmë me Ramën?! Ndërsa kunati i tij që merr 30 milionë lekë në muaj nuk bashkëpunon me Ramën. Arta që u bë kryetare është sot sekretare e një sekretarie tjetër. Flamur Hoxha është sekretar i një sekretarie. 

Pra i ka dhënë 1 personi dy sekretari. Ky s?ka as njerëz  më për të mbushur pozicionet që ka shpikur vet. Ky shpik pozicione që  mos t?I ikin njerëzit. Por këto pozicione sot kanë zero vlerë. Ai ishte një anti-Kuvend që ia dha një mendësi staliniste.  Nëse nuk del deri me datë 5 do të hiqet nga anëtarësia. Ai s?ka asnjë mbështetës, ka vetëm ca çuna me kapuça.  Pse rrinë ashtu unë nuk e di?, tha Balliu./CNA.al

Lajmet e fundit nga