LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Akademi për barinjtë/ Korreshi ironizon ministren: Po guna leshi do rimbursoni

5 Nëntor 2021, 18:49, Politikë CNA

Deputeti i Partisë Demokratike për Lushnjën, Saimir Korreshi ka reaguar lidhur me deklaratën e Ministres së Bujqësisë Frida Krifca, e cila shprehu se do të hapet një akademi, duke ingranuar të rinjtë që të bëhen barinj.

Korreshi nuk i ka kursyer ironitë për ministren teksa pyet nëse do të rimbursohen edhe gunat e leshit për barinjtë.

?Hapet Akademia e Barinjeve! Pak dite me pare Kryebaresha me falni Ministresha e Bujqesise erdhi dhe festoj 100 vjetorin e Shkolles se Pare Bujqesore ne Lushnje. Paska qene me qitje te larget. Po kerkohen barinj dhe per te promuovuar kete nisme do hapim akademi. 

O zot o zot ku ka shkuar kjo bote. Ministre Bujqesie qe ka lindur ne Bllok vetem kjo qeveri mund te kete. Zonja ministreshe po guna leshi do ti rimbursoni per barinjte e rinj ???, shkruan Korreshi në një status në rrjetin social Facebook./CNA.al

Lajmet e fundit nga