LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Basha i sulmoi/ FRPD i përgjigjet urgjent

5 Nëntor 2021, 16:39, Politikë CNA

Pas sulmit nga Lulzim Basha, i cili sot me një vendim personal ka shpërndarë forumet drejtuese të FRPD, të rinjtë demokratë i kanë dhënë përgjigjen e dytë urgjente kreut të PD. Pas thirrjes për të marrë pjesë në Foltoren e ish-kryeministrit Berisha, FRPD ka vendosur të mbledhë kryesinë në një mbledhje për të dalë me një qëndrim ndaj veprimit të Lulzim Bashës.

Forumi Rinor i PD do të zhvillojë sot në orën 19:00 në selinë blu një mbledhje Kryesie dhe më pas do të dalë në një konferencë për shtyp.

?Sot ne oren 19:00 ne seline e Partise Demokratike, kryesia e FRPDSH do te zhvilloje nje mbledhje kryesie dhe me pas do kete nje prononcim per shtyp. (FRPDSH eshte organizate partnere e PDSH, ka forumet e veta dhe statuin e vet dhe celja e gares nga PdSH eshte ne shkelje te statutit)?, njofton FRPD.

Vijon…

Lajmet e fundit nga