LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha: Basha bashkëfajtor në borxhin 720 milionë euro

5 Nëntor 2021, 16:33, Politikë CNA

Gjatë fjalimit të tij në Foltoren e Lushnjes, Sali Berisha, ka akuzuar si bashkëfajtor për borxhin 720 milionë euro, edhe kreun e PD, Luzlim Basha.

Sipas Berishës, broxhi prej 720 milionë eurosh është një nga borxhet më të mëdha në histori.

Ish kryeminsitri thekson se qeveritarët vjedhin edhe duke fjetur gjumë.

Çfarë është bërë me borxhin, u rrit nga 63% në 100 % . Janë vjedhur dhe vetëm vjedhur nga qeveritarët shqiptarë. Çfarë ndodhi tani në fund.

Në mënyrën më të pabesueshme, bashkëfajtorë në borxh është edhe ish kreu i PD, apo kryetari pa parti, bëri dhe Partinë Demorkatie. A mund të imagjinoni që një opozitë e vërtetë ti lejojë vetes, të abstenojë në komisione të parlamentit ta votojë një borxh 720 milionë euro, më i madhi në histori.

Këta vjedhin edhe duke fjetur në gjumë gjithë natën se kanë ndërtuar mekanizma. Opozita kurrë nuk mund të votonte një borxh të tillë“, është shprehur Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga