LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kodi i familjes/ Berisha thirrje Bashës: Kryetari pa parti të reagojë

5 Nëntor 2021, 17:16, Politikë CNA

Lideri historik, Sali Berisha ka ngritur alarmin sa i takon formularit ku fjalët ?nënë? e ?baba? zëvendësohen nga termat ?prindi 1? dhe ?prindi 2?, duke theksuar se është sulmuar familja shqiptare.

Nga ana tjetër ai ka kritikuar edhe kreun e PD, Basha, i cili sipas Berishës nuk ka reaguar sa i takon këtij vendimi.

?Për këtë parti rrënjët e saj për këto 8 vite pothuajse u thanë, pothuajse nuk ekzistojnë.  Diskriminim të grave. Përsëri, kryetari pa parti nuk ka shqiptuar një fjalë të vetme në një kohë kur është sulmuar familja shqiptare. Ligjet e antifamiljes, që prekin birësimin, ndryshojnë rregullat pa pyetur fëmijët, për një ideologji ateiste. Feja e komunizmit është ateizmi.

Pa pyetur, bën ligje absolutisht për t?i hapur mundësi fëmijëve për adoptim jo në çifte, por në individë të vetëm. Çdo të thotë të miratosh ?prindi 1 dhe 2?? Si do ta vlerësoje më shumë familjen? Mirë ai, se dihet kush është Edi Rama, por ?kryetari pa parti? nuk thotë dot gjë për këto ligje?, ka deklaruar Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga