LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Trekëndëshi i Bermudës/ Duka ironizon Bashën: Të mbedhë energji e t’i harxhojë për të tre veç e veç

5 Nëntor 2021, 17:38, Politikë CNA

Kreu i PAA-së, Agron Duka, është shprehur se ka mbetur i suprizuar nga deklarata e Lulzim Bashës, ku futi Berishën, Metën dhe Edi Ramën në Trekëndëshin e Bermudës.

Në një intervistë për emisionin ?Kontrast? me gazetarin Denis Minga në Report Tv, Duka tha se të ytre emrat e akuzuar nga Basha janë gjigantë të politikës shqiptare dhe askush nuk mund t?i bëjë bashkë, ndërsa ka ironizuar kryeopozitarin duke deklaruar që të mbledhë energji dhe ti harxhojë për secilin veç e veç.

Një përpjekje për ta shkëputur veten dhe për ta paraqitur si e ardhmja e politikës shqiptare, por nuk është se zuri vend, ajo që na bëri përshtypje ishte mënyra se si papritmas u prononcua dhe për presidentit, në politikë ndodhin edhe kthesa të tilla, por nuk besoj se janë të besueshme kur vjen nga një betejë e përbashkët, papritmas atë që kishe aleat, sot e rreshton dhe me Ramën. Politikisht ai mendon se kështu fiton, po unë jam dakord që edhe taktikisht nëse do kisha kundërshtarë, do mundohesha që të harxhoja energji vec e vec, grupi bashkë e bën më vulnerabël. Në fakt këta të tre janë gjigantët e politikës shqiptare, kush guxon që t’i bëjë bashkë“, tha Duka./CNA.al

Lajmet e fundit nga