LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama dhe Vuçiç në rresht para djalit të Sorrosit/ Ironizon gazetari: Ja çfarë kuptimi ka mbiemri i tyre

5 Nëntor 2021, 17:44, Politikë CNA

Gazetari Helidon Tahiraj ka ironizuar takimin e djalit të George Soros, me kryeministrin Edi Rama dhe presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç në Beograd.

Duke iu referuar qëndrimit në rresht para Alex Sorros, gazetari thekson se mbiemri i tij në hungarisht do të thotë në rresht, duke vënë në dukje se babai i miliarderit socialist Xhorxh Sorros, kur jetonte në Hungari, e ndryshoi mbiemrin.

?Babai i miliarderit socialist Xhorxh Sorros, kur jetonte në Hungari, e ndryshoi mbiemrin. Nga Shvarc, e bëri Sorros. Ishte koha e çmendurisë, kur hebrenjtë, përndiqeshin.

Sorros, nga hungarishtja do të thotë “Në Rresht”.

Ndaj mos të habitemi se biri i Xhorxh Sorrosit,  vë në rresht.

Shyqyr që gjyshi nuk e vuri mbiemrin “Huri”, se do ju kishte futur ndonjë hu i nipi këtyre, që rrinë si hunjë?, shkruan gazetari./CNA.al

Lajmet e fundit nga