LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sali Berisha: Jam njeriu më i votuar në 30 vite, nuk kam betejë personale me PD

5 Nëntor 2021, 17:56, Politikë CNA

Sali Berisha ka deklaruar nga Lushnja, se nuk e ka personale betejën që po bën për Partinë Demokratike.

Ai u shpreh se çështjen e shpalljes ?non grata? nga SHBA e ka mbajtur personale dhe mbrojtjen e ka bërë për dinjitetin e tij.

Berisha tha se është njeriu më i votuar i Shqipërisë këto 30 vite.

?Shumë njerëz thonë që Berisha e ka një betejë personale. Unë iu garantoj që gabohen. Unë nuk e mohoj çështjen që ekziston personale, por unë atë, me vendosmërinë më të madhe e mbajta personale.

I bindur si besimi që kam te Zoti që do t?ia dilja mbanë, që do të kisha të drejtë dhe se asgjë s?do mund të më mposhte mua në mbrojtje të asaj të vërtete që është shkelmuar.

Mbrojtja e dinjitetit tim ishte në radhë personale, por unë jam njeriu më i votuar i këtij vendi në këto 30 vite. Padyshim që mbroja edhe në emër të të gjithë atyre që më kishin besuar mua në çdo hap të jetës sime dhe veprimtarisë sime jam përpjekur të ruaj dinjitetin e tyre. Kur kam dhënë dorëheqjen më 26 Qershorin, po e bëj dinjitetin tim?, tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga