LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Monedhat e huaja përballë Lekut/ Kursi i këmbimit 4 Nëntor 2021

4 Nëntor 2021, 07:15, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja përballë Lekut/ Kursi i këmbimit 4 Nëntor

Ata që kanë monedhën Paund për ta këmbyer në Shqipëri, si në blerje ashtu edhe në shitje janë më të fituarit, në krahasim me monedhat e tjera të huaja, të cilat në këmbim janë me vlera të ulta.

Një dollar sot blihet me 103.8 Lekë dhe shitet me 108.8 Lekë,

Monedha e eurozonës sot, blihet me 119.4 Lekë dhe shitet me 125.2 Lekë.

Paundi britanik sot blihet me 141.7 Lekë dhe shitet me 146.7 Lekë.

Franga zviceriane blihet me 113.2 Lekë dhe shitet me 118 .2 Lekë.

Dollari kanadez sot blihet me 82.7 Lekë dhe shitet me 87.7 Lekë.

Më poshtë po sjellim tabelën e këmbimit valutor, sipas Credins Bank./CNA.al

Lajmet e fundit nga