LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Leku “dobësohet” përballë monedhave të huaja/ Kursimi i këmbimit, 29 Tetor 2021

29 Tetor 2021, 05:49, Ekonomi CNA
Leku “dobësohet” përballë monedhave të huaja/

Monedhat e huaja sot kanë pësuar një rritje të lehtë përballë Lekut.

Një dollar amerikan i cili dje blihej me 102.8 Lekë dhe shitej me 107.8 Lekë, sot këmbehet në blerje me 103 Lekë dhe në shitje me 108 Lekë.

Monedha e Eurozonës, dje blihej me 120.8 Lekë dhe shitej me 125.8 Lekë, ndërsa sot blihet me 121 lekë dhe shitet me 126 Lekë.

Paundi britanik dje  blihej me 141.8 Lekë dhe shitej me 146.8 Lekë, sot blihet me 142 Lekë dhe shitet me 147 Lekë.

Franga zviceriane dje blihej me 111.5 Lekë dhe shitej me 116.5 Lekë, ndërsa sot blihet me 111.7 Lekë dhe shitet me 116.7 Lekë.

Ndërsa Dollari kanadez, dje blihej me 82.1 Lekë dhe shitej me  87.1 Lekë, sot blihet 82.4 Lekë dhe shitet me 87.4 Lekë.

Më poshtë po sjellim kursin e këmbimit valuator, sipas Credins Bank, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Lajmet e fundit nga